Kezdő és haladó felhasználók számára is érdekes, lépésről lépésre vezetett útmutató mutatja be, hogyan lehet a Steam Deck konzolon emulációs környezetet kialakítani az EmuDeck segítségével. A videó kiinduló témája, hogy milyen tárolási lehetőségek (belső tárhely vagy microSD kártya) állnak rendelkezésre, miként formázhatók ezek, és hol érdemes elhelyezni a ROM fájlokat.
Részletesen ismertetésre kerül, hogyan történik az EmuDeck letöltése, telepítése és beállítása, illetve mik azok a kezdőknek és haladóknak szóló konfigurációs lehetőségek (pl. integráció szintje, különböző emulátorok kiválasztása). Az integráció különböző szintjein keresztül eldönthető, hogy mely játékok és emulátorok jelenjenek meg közvetlenül a Steam felhasználói felületén.
Nagy hangsúlyt kap a ROM és BIOS fájlok másolása, valamint rendszerezése. Felmerülnek olyan kérdések, hogy melyik mappa milyen rendszerhez tartozik, és hogyan lehet jogtiszta módon beszerezni a szükséges fájlokat. A BIOS-ok szerepe külön is kiemelésre kerül a kompatibilitási problémák elkerülése érdekében.
A bemutató során a Steam ROM Manager és az Emulation Station Desktop Edition integrációinak menedzselése is terítékre kerül. Ezek segítségével személyre szabható, hogy mely retro játékokat helyezze előtérbe a felhasználó, hogyan jelennek meg borítók, illetve miként kezelhetők a kedvencek.
Praktikus funkciók is megjelennek: automatikus mentés-visszatöltés, retró achievementek rendszere, témák és vizuális effektek letöltése, hotkey (gyorsbillentyű) súgók, saját konfigurációk kiválasztása. Az EmuDeck bővítményrendszere – például a MUDI plug-in – további kényelmi eszközöket kínál.
Végül a videó rámutat arra, mennyire szerteágazóan szabható testre a Steam Deck-en az emulációs élmény; a komplex eszköztár révén akár a legkülönfélébb retró és modernebb rendszerek is elérhetővé válnak, egy helyen kezelhetően.