A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 22 perc

A játékipar legnagyobb baklövései, amelyeket ideje lenne elhagyni

Összegyűjtöttük a legbosszantóbb hibákat és rossz gyakorlatokat, amelyeket a játékipar újra meg újra elkövet – az emelkedő áraktól kezdve a stúdióbezárásokig.

Manapság a játékipar számtalan hibát ismétel meg újra meg újra, amelyek nemcsak a játékosokat, hanem magukat a cégeket is hátrányosan érintik. Feldolgozásra kerülnek a növekvő árak, a szezonbérletek és a mikrotranzakciók elburjánzása, valamint az olyan trendek, mint az előfizetések drágulása vagy egy-egy játék elérhetőségének korlátozása.

Középpontba kerülnek a fejlesztők és kiadók elhibázott kommunikációi is, például mások hibáztatása a saját kudarcaik helyett – legyen szó csalódást keltő megjelenésekről vagy elhúzódó fejlesztési időkről. Ezek mellett szó esik arról, hogyan próbálnak nagy cégek sikeres platformok (mint a Roblox) mintájára üzleti modelleket átvenni, illetve miért válik gyakran céltalanná az early access programok alkalmazása.

A videó érinti a mobiljáték-fejlesztés hanyatlását, továbbá a reklám és termékelhelyezés egyre agresszívabb megjelenését is – különös tekintettel a sportjátékokra. Rávilágítanak arra is, hogy egyre több régi vagy új játékot távolítanak el a listákról, illetve jó hírű fejlesztőcsapatok cseréje, sőt, stúdiók bezárása vált szomorú trenddé.

Érdekes kérdéseket vet fel, hogyan tudna a játékipar visszatérni a kreatívabb, fogyasztóbarátabb útra, miközben a játékkiadók és fejlesztők is életben tudnak maradni, továbbá hogy miként lehetne csökkenteni az élen járó hibákat, amelyek jelenleg a teljes iparágat sújtják.