Az idei Microsoft Build eseményen számos új fejlesztést mutattak be a fejlesztőeszközök és a mesterséges intelligencia területén. Frissül a Visual Studio, amely új .NET 10 támogatást, élő előnézetet, továbbfejlesztett hibakeresőt és új kiadási ütemezést kap. A Visual Studio Code 100. nyílt forráskódú kiadását is ünneplik, továbbá bejelentették a GitHub Copilot AI funkciók integrálását is a VS Code-ba.
Bemutatásra kerülnek az autonóm SRE (Site Reliability Engineering) ügynökök, amelyek képesek automatikusan elvégezni feladatokat, például hibajavításokat vagy új funkciók beépítését. Ezek az ügynökök a Copilot tuningszolgáltatás révén a céges igények szerint személyre szabhatók, hogy a szervezet saját stílusában dolgozzák fel az adatokat és kódolják a feladatokat.
Bemutatkozik az Azure AI Foundry, amely már 1900 különböző AI modellt támogat, és egy új modellválasztó segíti a legmegfelelőbb OpenAI vagy XAI (Grok) modell kiválasztását egy adott feladathoz. Kiemelt téma a különböző ügynökszolgáltatások és adatbázisok integrálása, például a Cosmos DB és a Microsoft Fabric összekapcsolása az AI alkalmazások kiszolgálására.
A Build rendezvényen szó esik még a Windows AI Foundry platform bővítéséről, az MCP protokoll standardizálásáról, illetve az NLWeb projekt indulásáról, amely lehetővé teszi API-k és webes végpontok egyszerű összekapcsolását ügynökalapú alkalmazásokkal. A tudományos innovációra is kitérnek a Microsoft Discovery platform bemutatásával, amely különleges AI-ügynökökkel segíti az új anyagok kutatását és fejlesztését.