Az új Quest frissítés (V77) jelentős változásokat hozott a Meta Quest 2, Quest 3, Quest 3S és Quest Pro eszközökön, gyökeresen átalakítva a felhasználói felületet. Egy vadonatúj navigációs rendszer jelent meg: a teljesen átdolgozott UI egy átlátszó panellel segíti az alkalmazások és beállítások gyorsabb elérését, miközben a könyvtár tetejére legfeljebb tíz alkalmazást is kitűzhetünk.
Fontos újdonság az Instagram 2D fotóinak mesterséges intelligenciával történő 3D-vé alakítása: ezáltal a sima képek is térhatásban megjeleníthetők VR-ben. A fejlesztés felveti a kérdést, hogyan alakíthatja át a közösségi médiás fotómegosztási élményt a virtuális valóságban megtekinthető 3D-s tartalom.
Tempós fejlődés figyelhető meg a multitasking és kezelhetőség terén is: például mostantól lehetőség van egy ablakot magunkhoz rögzíteni, amely mozgás közben is velünk marad, valamint beállítható a térhangzás ki-/bekapcsolása, illetve elérhető a szövegfelolvasás lehetősége is. A fejlesztések gondolkodásra késztetnek a VR-eszközök felhasználói élményének jövőjéről: mennyire könnyen használható az új, laposabb kezelőfelület, és vajon elhagyható-e a térbeli kijelzők koncepciója?
Érdekes tendencia, hogy a Meta mellett más gyártók is egységes, nagy menüpaneles interfész irányába mozdulnak el, akár az Android XR vagy a Spatial OS esetében is. Milyen irányba viszi a VR ökoszisztémát az új kezelőfelület: könnyebb lesz a használat vagy elveszik a VR eredeti térbeli élménye?