A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 11 perc

Pokémon Scarlet és Violet: 500 óra után is megoszlanak a vélemények

500 óra játék után is megoszlanak a vélemények a Pokémon Scarlet és Violetről, de a cím jelentős újításai és a kompetitív közösség fejlődése kétségtelenül formálják a széria jövőjét.

2022-ben jelent meg a Pokémon Scarlet és Violet, amely rögtön vegyes visszhangot váltott ki, főleg teljesítmény és látvány szempontjából. A játék nagy újítása a hatalmas, szabadon bejárható világ, ami teljesen új élményt nyújt a megszokott Pokémon-sorozathoz képest. Az eddigi lineárisabb játékmenet helyett a játékosok bármilyen sorrendben kihívhatják a tornavezetőket, és maguk dönthetik el, milyen kihívásokban vesznek részt.

Kiemelt fontosságú újítás a terraalizációs (terastalization) rendszer, amely jelentős stratégiai mélységet adott az online és versenyjátékhoz. Ennek hála a kompetitív Pokémon-közösség jelentősen megnőtt az elmúlt években. A Nintendo Switch 2 frissítése további technikai előnyöket kínált, de a vizuális stílus még mindig nem nyerte el mindenki tetszését, főként a részletek hiányossága és a textúrák problémái miatt.

Jól érzékelhető, hogy a Pokémon Scarlet és Violet rendkívül aktív és támogatott e-sport színtérrel rendelkezik, ellentétben sok más Nintendo játékkal. A hivatalos versenyek és világdöntők erős közösséget hoztak létre. Ugyanakkor a történet, a hosszú és gyakran átugorhatatlan párbeszédek, illetve a klasszikus fejtörők hiánya egyes játékosokat visszatart attól, hogy teljes értékű Pokémon-kalandként tekintsenek rá.

A többjátékos mód kettőssége is szóba kerül: míg a versenyjátékok kivételesen jól működnek, a kooperatív felfedezés sokszor felszínesnek tűnik. A DLC-k, különösen az Indigo Disc, új kihívásokkal, kedvelt Pokémonok visszahozatalával és izgalmas harci mechanikákkal bővítik a játékot, bár a hagyományos Battle Tower hiánya hiányérzetet hagyhat a veterán rajongókban.