Sokan gondolják úgy, hogy a compact disc (CD) lemezeken ugyanazok a WAV fájlok találhatók, mint amelyeket számítógépen lejátszhatunk. Ez a tévhit azonban nem állja meg a helyét, és a videó ennek hátterét járja körül érdekes történelmi és technológiai példákkal.
Az 1980-as évek elején megjelent CD-t a Sony és a Philips fejlesztette ki az otthoni digitális zenelejátszás forradalmasítására. Akkoriban a személyi számítógépek adattároló kapacitása messze elmaradt a CD-k által kínált lehetőségektől, így teljesen más fájlstruktúrára és formátumra volt szükség.
A számítógépes WAV fájlformátum csak évekkel később jelent meg, amikor az IBM és a Microsoft megalkotta annak igényét, hogy a zenei állományokat számítógépen is lehessen tárolni és lejátszani. Bár mind a CD, mind a WAV formátum veszteségmentes, alapvető különbségek vannak a lemez fájlrendszere és a számítógépes audiofájlok között.
Felvetődik a kérdés, miért is keverik össze sokan a két formátumot, illetve hogyan alakult ki a máig ható zűrzavar, amikor különböző típusú CD-k (pl. CD-R, CD-RW) és számítógépes fájlok keveredtek a felhasználók mindennapjaiban.