A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 19 perc

Mi történt a Bungie-val? Óriási leépítések és a Destiny 2 bukása

A Bungie-nál drasztikus létszámleépítés történt, miközben a Destiny 2 utolsó frissítése után a cég jövője bizonytalanná vált.

Súlyos létszámleépítések történtek a Bungie-nál, a világhírű videójáték-fejlesztő stúdiónál. Az elérhető információk szerint a dolgozók több mint felét bocsátották el, ami nemcsak a hétköznapi fejlesztőket, hanem a Destiny és Marathon csapatokat egyaránt érinti.

A háttérben meghökkentő menedzsmentdöntések és átgondolatlan vállalati stratégiák körvonalazódnak. Vajon mi vezethetett oda, hogy egy olyan sikeres stúdió, amely korábban több mint 1600 munkatársat foglalkoztatott, néhány év alatt mindössze 400 főre zsugorodjon?

Sokan a Sony felvásárlásától várták a stabilitást, ehelyett pénzügyi veszteségek és kreatív válság következett. A Destiny 2 sikere ellenére a cég vezetősége leállította az új tartalmak fejlesztését, a Marathon pedig kevés játékossal és alacsony bevételekkel küszködik.

Sarkalatos kérdések merülnek fel: Miért nem adtak zöld utat több új projektnek? Miért került előtérbe a Marathon, amely sosem lett igazán húzónév? Hogyan hasznosítják majd az elbocsátott fejlesztők tehetségét a játékpiac más területein, és mi lesz a Bungie jövője ezek után?