Az alkotó havi 2000 dollárt költ mesterséges intelligencia eszközökre, hogy feltérképezze, melyek a leghasznosabbak fejlesztők, automatizáció, kontextusépítés, keresés és hatékonyságnövelés szempontjából. Nemcsak ismert AI gépi tanulási modelleket tesztel, hanem bemutatja azokat a platformokat is, amelyek egyszerűen elérhetővé teszik ezeket, akár helyileg, akár felhőben.
Részletesen kitér a helyi AI futtatás lehetőségeire (Olama, Apollo, anything LLM), különféle hangalapú eszközök funkcionalitására és áraira, valamint a személyes használat során előforduló fordítási, diktálási vagy szövegalkotási problémákra. Kiemeli, hogy a privát, nyílt forráskódú rendszerek mennyire hasznosak, és hogyan segítik a fejlesztői munkát helyi környezetben is.
Különféle AI-alapú folyamat- és feladat-automatizációs megoldásokat is bemutat, amelyekkel a saját és a csapatmunkát optimalizálja. Részletesen szemlélteti, hogyan könnyíthetők meg a repetitív teendők, időkövetés vagy például naptárszinkronizáció. Több példát ad előre definiált sablonokra, amelyek gyorsan integrálhatók a mindennapi életbe.
Rávilágít a kereső AI rendszerek (mint a Perplexity) kiemelkedő teljesítményére, illetve összehasonlítja az elérhető legújabb, legnagyobb modelleket, árban és funkciókban egyaránt. Felsorolja azokat az AI fejlesztői eszközöket (pl. Cursor, Codex, Claude Code), amelyekkel automatizált hibakeresés, kódáttekintés vagy gyors szintézis is lehetséges, sőt azt is, hogy már okostelefonon is alkalmazhatóak.
Komoly hangsúly kerül a költségek és az előfizetési csomagok közötti különbségekre, illetve arra, hogy miként igazíthatók egyéni és csapat igényekhez az AI stack. Felveti azoknak az AI fejlesztői ügynököknek a dilemmáit, amelyek önállóan képesek komplex feladatokat ellátni, ugyanakkor a költségek gyorsan elszállhatnak – ezért is fontos a megfelelő eszközök kiválasztása és optimalizált használata.