A piacterek jelentős volatilitásától kezdve a jogalkotás lassúságáig és a kriptopénz-szabályozás körüli vitákig számos aktuális témát érint ez a beszélgetés. Megismerjük, hogyan hat a Moody’s amerikai adósbesorolásának változása a globális befektetői hangulatra, illetve milyen átrendeződések indultak el a dollár nemzetközi szerepében.
Különös figyelmet kapnak a kriptovalutákra és a tokenizált értékpapírokra vonatkozó törvényhozási kérdések, például a stabilcoin-szabályozási törekvések és azok hatása a piacra. Az interjúban felvetődnek az olyan technológiai óriások szerepei is, mint a Meta, a Google vagy az Amazon a stabilcoin piac felé történő nyitás kapcsán, és szó esik a kongresszusi tevékenységek hatékonyságáról, illetve az adminisztratív rendeletek gyakoriságáról.
A finanszírozási és tőkebevonási lehetőségek új szabályai, valamint az európai és amerikai magánalapok szabályozási különbségei is napirendre kerülnek. Továbbá előkerül a VanEck „onchain economy” ETF-je és annak célja, hogy kisebb volatilitás mellett adjon hozzáférést a kripto ökoszisztémához, valamint szó esik az olyan piacvezető cégek (pl. Coinbase, Robinhood, MicroStrategy) stratégiájáról és súlyáról egy ilyen portfólióban.
A decentralizált pénzügyek (DeFi), a tokenizált hagyományos eszközök (például kötvények vagy részvények) és a stablecoinok jövője is központi kérdéssé válik. Külön említést érdemelnek a különböző blokklánc-hálózatok – például Ethereum, Avalanche, Solana és ZK Sync – fejlődési üteme, amelyek várhatóan jelentősen hatnak majd a piaci szerkezetre és a vagyon tokenizálási lehetőségeire a következő években.