A
A

UMA hamarosan bemutatkozik

  • Angol
  • Magyar
  • 11 perc

A Gemini AI és az önfejlesztő mesterséges intelligencia jövője Sundar Pichai szemszögéből

Sundar Pichai a Gemini AI fejlesztéseiről, önfejlesztő rendszerekről és a tudásmunka jövőjéről beszélget egy interjúban, kiemelve a technológiai és társadalmi kérdéseket.

Sundar Pichai, a Google vezérigazgatója betekintést nyújt a Gemini legfrissebb fejlesztéseibe, többek között a világmodellekkel kapcsolatos törekvésekbe és a diffúziós paradigmára való áttérés kérdésébe. A beszélgetés során felmerül, hogy mennyiben jelent paradigmaváltást a diffúziós megközelítés a hagyományos transzformer architektúrákhoz képest, illetve hol lehet összehangolni a két irányt.

Különös hangsúlyt kapnak a mesterséges intelligencia önfejlesztő képességei, illetve az az inflexiós pont, ahol az AI immár képes saját magát továbbfejleszteni és új tudásokat felfedezni. Az Alpha Evolve projekt példáján keresztül bemutatják, hogy az MI miként válhat képes önálló felfedezésre és kódoptimalizálásra, ami alapjaiban változtatja meg a technológiai fejlődés sebességét és lehetőségeit.

Felvetődik, milyen lesz a jövő tudásmunkája, ha akár minden adminisztratív vagy szellemi feladat ellátható MI-vel, illetve hogyan tudnak az emberek együttműködni ezekkel a szuperasszisztensekkel. Szóba kerül a mesterséges intelligencia ügynökök és memóriájuk szerepe, valamint az adatvédelmi és adatportabilitási kérdések is.

Technológiai újításként megemlítik az XR szemüvegeket, és szóba kerül a Google keresőoldal jövője: vajon továbbra is elsődleges információs kapu marad-e, ha az MI azonnal, minden személyes kontextusban képes segíteni a felhasználónak. A beszélgetés során a résztvevők együtt töprengenek a mesterséges intelligencia hatásairól, potenciális kockázatairól és lehetőségeiről.