Az alkotó azt vizsgálja, vajon lehetséges-e különböző Microsoft Windows operációs rendszerek aktiválása a ChatGPT segítségével, kizárólag oktatási céllal, a kalózkodás bármiféle támogatása nélkül. Mivel számos operációs rendszer aktiválása hagyományosan kulcsmegadáshoz volt kötve, most annak jár utána, működik-e ez az új módszerrel is.
A különböző Windows-verziókat – többek közt a Windows 95, 98, ME, 2000 és XP kiadásokat – egy virtuális környezetben telepíti, majd a termékkulcsot a ChatGPT-től próbálja megszerezni. Meglepő eredményeket tapasztal: míg a régebbi rendszerekhez viszonylag egyszerűen sikerül működő termékkulcsokat generálni, az újabbaknál már jelentősebb korlátokba ütközik a mesterséges intelligencia használata.
Külön érdekessége a videónak, hogy a szerző próbálkozik mind a ChatGPT ingyenes, mind pedig fizetős változatával, és összehasonlítja az eredményeket. Vizsgálja, hogy milyen etikailag kényes vagy jogilag szürke területekhez vezet a mesterséges intelligencia alkalmazása ilyen célokra, miközben részletesen bemutatja a Windows-aktiválási folyamatok történetét és hátterét is.