Az új, izgalmas fejlesztésnek köszönhetően a digitális világ és az emberi test közötti határok egyre inkább elmosódnak. Ez egy olyan technológia, amely képes közvetlenül az idegekhez továbbítani a tapintás érzetét, megkerülve a bőrt, és lehetővé téve, hogy virtuális tárgyakat is valóban érzékeljünk.
A kutatók, akik korábban a protézisek fejlesztésével foglalkoztak, most azon dolgoznak, hogy az érintés élményét a kibővített és virtuális valóságba is beemeljék. Felmerül a kérdés: mennyire torzíthatja valóságérzetünket, ha digitalizált tapintási ingerek jelennek meg az agyunkban?
Az interjúk során szóba kerülnek a technológia alapjai, a humán idegrendszer működésének részletei, valamint hogy milyen mértékben segíthetik ezek az eszközök a protéziseket használókat. Sőt, forradalmasíthatják a robotikus műtétek vagy távvezérlésű rendszerek világát is. A bemutató során a készülék fejlesztői elmagyarázzák, hogyan működik az úttörő rendszer és milyen kihívásokkal néznek szembe a valódi tapintás illúziójának megteremtésében.
Szó esik arról is, hogy a jövőben mindennapos eszközökbe, például okosgyűrűkbe vagy órákba is bekerülhet a technológia, ezzel új lehetőségeket nyitva a digitális tartalommal való kapcsolódásban. Vajon hogyan változtatja meg ez hétköznapi életünket és médiaélményeinket? Milyen új utakat nyithat a digitális interakciók és az emberi kapcsolatok terén?