Vietnam gazdasága a háború utáni romokon épült újjá, mára pedig kulcsszereplővé vált a globális ellátási láncban. A délkelet-ázsiai ország jelentős részét adja például a Nike cipőgyártásának, de számos más világhírű márka is itt készítteti termékeit, kihasználva az olcsó és szorgalmas munkaerő adta lehetőségeket.
Az eltelt évtizedek során Amerika lett Vietnam legnagyobb exportpiaca, amely hatalmas kereskedelmi többletet eredményez Vietnam számára. Ezt a kiegyensúlyozatlan helyzetet Donald Trump amerikai elnökségének idején szigorúbb vámokkal próbálták kezelni, ami komoly aggodalmat keltett a vietnami kormányban.
Az export felelős munkahelyek millióiért és Vietnam gazdasági növekedéséért, ezért a kereskedelmi háborúk különösen érzékenyen érinthetik az országot. A kormány tárgyalásokba kezdett Amerikával, és hajlandó volt komoly amerikai termékeket is vásárolni a kereskedelmi mérleg javítása érdekében.
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy Vietnamnak Kínával is szoros gazdasági és geopolitikai kapcsolata van, így lavíroznia kell a két nagyhatalom között. A „bambusz-diplomácia” stratégiáját választva igyekszik mindkét féllel jó viszonyt ápolni, miközben saját gazdasági érdekeit védi.
A videó felveti, hogy Vietnam vajon képes lesz-e fenntartani ezt az egyensúlyt – és milyen áron biztosítható az ország fejlődése az amerikai és kínai érdekek szorításában.