Steve Forbes erőteljes kritikával illeti az amerikai jegybank, a Federal Reserve jelenlegi működését, és felhívja a figyelmet arra, hogy a döntéshozatalban személyes ellentétek és politikai megfontolások is szerepet játszhatnak. Érdekes kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy vajon a kamatpolitikát mennyire befolyásolja a mindenkori elnökhöz való viszony, illetve hogy a Fed mennyire képes objektív döntéseket hozni a gazdaság érdekében.
Rávilágít arra, hogy a Fed közgazdászai régóta abban a hitben élnek, hogy a gazdaság túlfűtöttsége automatikusan inflációhoz vezet, és ezért a növekedést célzottan próbálják visszafogni, ha áremelkedést tapasztalnak. Felveti a kérdést, hogy valóban szükség van-e ilyen beavatkozásra, vagy a piac magától is megfelelően tud szabályozni.
Forbes hangsúlyozza a szabad piacok szerepét az árak és minőség javításában, rámutatva, mennyit fejlődtek például a mobiltelefonok vagy az ingatlanok az elmúlt évtizedekben. Mindemellett kiemeli, hogy a Fed gyakran nem tesz különbséget a kormányzati döntések (pl. vámok, adók) és a pénzkínálat változása által okozott infláció között, ami komoly hibához vezethet a monetáris politikában.
Arról is szó esik, hogy a következő jegybankelnöknek alapjaiban kellene átalakítania a szervezet működését, és ehhez már most meg kell kezdeni az eszmecserét és az érvelést a Fed jelenlegi modelljeinek hibáiról. Felmerül tehát a kérdés: vajon van-e esély arra, hogy a Federal Reserve belátható időn belül alapvető változásokat hajtson végre?