Az utóbbi időben a félvezetőipar hatalmas átalakuláson megy keresztül, mivel a klasszikus, szilícium alapú technológiák fizikai határaihoz közelednek. Egy újonnan felfedezett anyag, az indium-szelenid, egészen új lehetőségeket rejt magában, hiszen elképesztően alacsony energiaigényű eszközök fejlesztését teszi lehetővé. Ráadásul egyszerre jelenik meg benne a ferroelektromos és piezoelektromos tulajdonság.
Felmerül a kérdés: hogyan hasznosíthatók ezek a tulajdonságok a memóriaeszközök területén? Az anyag felfedezésével a fázisváltós memóriák igazi áttörés előtt állnak, hiszen nemcsak gyorsabbak és energiatakarékosabbak lehetnek, hanem univerzális memóriamegoldássá is válhatnak. De vajon mik az akadályok és a kihívások az újfajta anyag beépítésére a jelenlegi félvezetőgyártásba?
A videó kitér alternatív technológiákra is, például a Computation RAM-ra, fotonikus interkonnektrokra és a kvantumchipek legújabb fejlesztéseire. Ezek a megoldások mind hozzájárulnak ahhoz, hogy mi várható az AI korszak hardverfejlődésében, illetve a számítástechnika és adattárolás jövőjében. A beszélgetés végén a szerző személyes tapasztalatokat és iparági példákat is megoszt, miközben fenntartja a kíváncsiságot azzal kapcsolatban, hogyan és mikor juthatnak el ezek az innovációk a hétköznapi felhasználókhoz.