Az elmúlt időszakban újabb vitákat kavartak azok az állítások, amelyek szerint az Obama-adminisztráció tagjai állítólag mesterségesen hozták volna létre a 2016-os orosz választási beavatkozás képét. Tulsi Gabbard, az Országos Hírszerzési Igazgató, hangsúlyos kijelentéseket tett, amelyek a hírszerzési jelentések hitelességére és annak lehetséges politikai motivációira vonatkoznak.
A Fehér Ház szóvivőjétől kezdve szakértőkig többen igyekeznek megvilágítani, milyen összetett és többrétegű volt az orosz beavatkozás vizsgálata. Kiemelik, hogy az összes nagy jelentés – beleértve a Mueller-vizsgálatot és a szenátusi jelentéseket is – arra jutott, hogy Oroszország különböző eszközökkel próbálta befolyásolni az amerikai közvéleményt, többek között a közösségi médián keresztül és a politikai intézmények elleni kibertámadásokkal.
Folyamatos a vita arról, mennyire voltak sikeresek ezek az erőfeszítések abban, hogy konkrétan változtassanak a választási eredményeken, illetve hogy az egyes politikai szereplők és jelentések milyen szinten értékelték az orosz törekvéseket Donald Trump támogatására. Eközben a Fehér Ház figyelemelterelési taktikáit is megemlítik – főként, ahogyan a Jeffrey Epstein-ügy árnyékában új témák kerülnek a középpontba.
A témát több területen is különböző vélemények és szakértői álláspontok övezik, amelyek arra vezetnek rá, hogy mennyire összetett mind a nemzetbiztonsági, mind a politikai szempontból a 2016-os választási beavatkozások megítélése. A videó több kérdést is felvet a hírszerzés, az igazságszolgáltatás és a politikai kommunikáció határterületein.