A beszélgetés során Britney Lewis újságíró és Adam Minsky, a Forbes munkatársa, valamint diákhitel-szakértő, elemzik Donald Trump új, csaknem ezeroldalas hazai törvénycsomagjának hatását az amerikai diákhitel-rendszerre. A friss törvény jelentős átalakításokat hoz a diákhitelek visszafizetési lehetőségeiben mind a jelenlegi, mind a jövőbeli hallgatók számára. Megszűnnek a legnépszerűbb jövedelemarányos törlesztési programok, helyettük szűkebb lehetőségek állnak majd rendelkezésre, és a visszafizetés időtartama is meghosszabbodik.
Kiemelt kérdés, hogy a hitelfelvevők és a családok hogyan igazodnak majd el az új, szűkebb lehetőségek között, és milyen alternatívákhoz fordulhatnak, ha a szövetségi hitelek már nem fedezik a képzés teljes költségét. A beszélgetők a magánhitelek előnyeiről és kockázatairól is vitáznak, különös tekintettel arra, hogy ezek a hitelek magasabb kamatokkal és kisebb rugalmassággal járnak.
Részletesen szó esik arról is, hogyan érinti a törvény a szülői hiteleket, a végzős hallgatók lehetőségeit, valamint a támogatott szakmákat (pl. orvosok, jogászok), ahol a hitelkorlátozások akár munkaerőhiányhoz is vezethetnek. Az is megjelenik, hogy mennyire sikerül a családoknak és intézményeknek alkalmazkodni a változásokhoz, illetve vajon ennek hatására csökkenhet-e az egyetemi tandíj vagy nőhet a magánkölcsönök aránya.
Felvetik azt is, mennyire érdemes most egyetemi vagy posztgraduális képzésbe befektetni, mik a legfontosabb szempontok az új törvényi környezetben, és hogy milyen előrelátó lépéseket érdemes tenniük az érintetteknek, mielőtt a változások érvénybe lépnek.