Donald Trump jelentős jogi csatába kezdett a Wall Street Journallel szemben, mert egy olyan cikket közöltek, amelyben egy Trump nevét viselő, Jeffrey Epsteinnek címzett levél szerepel. A levél tartalma provokatív, és az aláírása gyanússá vált: Trump azt állítja, hamisítványról van szó, míg a publikáció széles körben elterjedt.
Közben a Trump-kormányzat egy szövetségi bíróhoz fordul, hogy nyilvánosságra hozzák a nagy esküdtszéki tanúvallomásokat az Epstein-ügyben. Sokan kíváncsiak arra, hogy tartalmazhatnak-e ezek a dokumentumok új, eddig ismeretlen információkat, vagy kiderül-e újabb részlet az ügy más szereplőiről. Ahogy a jogi szakértők rámutatnak, a nagy esküdtszéki anyagok tartalmáról és jelentőségéről komoly jogi vita várható.
Felmerül a kérdés, hogy a közvélemény mit vár ezekből a dokumentumokból, illetve hogy milyen mértékben lehet ezeket hozzáférhetővé tenni, különös tekintettel az áldozatok és tanúk védelmére. Egyesek teljes átláthatóságot remélnek, főként a több százezer oldalnyi FBI-akta miatt, amelyek eddig nem kerültek nyilvánosságra. Vajon a jogi eljárások végül fényt derítenek a két évtizede húzódó botrány minden részletére?