Donald Trump mostanában ritkán hallott hangnemben fordul Vlagyimir Putyinhoz: csalódottságát fejezi ki, mert szerinte már régen meg lehetett volna állapodni a háború lezárásáról Ukrajnában, de mindeddig csak üres ígéretekről és további támadásokról hallani.
Egy új, 50 napos ultimátum kerül bevezetésre Oroszország számára: ha ezen idő alatt nem születik békemegállapodás, Trump erőteljes gazdasági lépésekkel – különösen más országokra kiterjedő szankciókkal és védővámokkal – fenyegeti meg Moszkvát, hogy rákényszerítse Putyint a döntéshozatalra.
Az interjúk során amerikai szenátorok és kormányzati tisztségviselők beszélnek arról, hogy mit jelenthet ez a jelentős irányváltás, valamint hogy mennyire lennének hatékonyak a tervezett gazdasági intézkedések, különös tekintettel azokra az országokra, amelyek még mindig nagy mennyiségben vásárolnak orosz kőolajat.
Felmerül, mennyi esély van arra, hogy Putyin enged a nyomásnak, illetve miként reagálhatnak a szövetségesek – azaz a NATO országai –, és hogy vajon a diplomáciai, gazdasági vagy katonai lépések bizonyulnak-e erősebbnek ebben a konfliktusban.