A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 10 perc

Trump kritikája után zuhan a Tesla részvényárfolyama, Musknak új politikai tervei vannak

Donald Trump legújabb kritikája nagy hullámokat vetett: Elon Musk nemcsak a Tesla árfolyamát, hanem az amerikai politika új irányait is felkavarta, miután bejelentette az America Party elindítását.

Donald Trump újabb éles kritikát fogalmazott meg korábbi tanácsadója, Elon Musk irányába, ami komoly mértékben befolyásolta a Tesla részvényárfolyamát. Trump a közösségi médiában Musk viselkedését „sínről lecsúszottnak” nevezte, ami már a tőzsde nyitása előtt visszhangot keltett a pénzügyi világban.

Az események láncolatát egy Musk által közzétett ironikus bejegyzés indította el, amely Jeffrey Epstein ügyére reflektált, valamint bejelentette az új politikai formáció, az America Party indítását. A beszélgetés során felmerül a kérdés: vajon Musk valóban képes lehet-e beleszólni az amerikai politikai térbe egy harmadik párt alapításával, vagy csupán az esélyesek esélyeit befolyásolhatja?

A szakértők sorra veszik a lehetséges stratégiákat: vajon elegendő erőt jelent-e, ha néhány helyet sikerül megszereznie a Kongresszusban? Megvizsgálják, mennyire valóságos a társadalmi támogatottság, a pénzügyi tartalékok szerepét, és összevetik Musk lehetőségeit korábbi harmadikutas próbálkozókéval, például Ross Perot példájával. A történelmi adatok azt mutatják, a harmadik pártok indulói rendszerint kudarcot vallanak; mégis, néhány százaléknyi szavazat elég lehet ahhoz, hogy megbolygassa az erőviszonyokat.

Szóba kerül a két nagy politikai párttal szembeni társadalmi elégedetlenség, valamint annak kérdése is, milyen esélyeket tartogat, ha valaki rendkívüli vagyonnal és meglehetősen megosztó karakterrel próbálja megreformálni a politikai rendszert. Vajon van-e valódi igény egy új, középutas pártra, vagy egyszerűen arról van szó, hogy a meglévő struktúrákhoz képest mindkét oldal frusztrációját próbálja kihasználni Musk és követői?