Oroszország Ukrajna elleni legnagyobb dróncsapását hajtotta végre, több mint 700 drónnal és tucatnyi rakétával támadva szerda éjjel. Ez a támadás Donald Trump és Vlagyimir Putyin között egyre romló kapcsolatok hátterében történt, miután Trump egy korábbi kabinetülésen elégedetlenségét fejezte ki Putyinnal szemben.
A beszélgetésben Alexander Gabuev, a Carnegie Russia Eurasia Center igazgatója elemzi az eseményeket. Kiemelésre kerül, hogyan próbálja az orosz vezetés befolyásolni Trump hozzáállását a háborúhoz hízelgéssel és kommunikációval. Gabuev szerint Putyin alapvető célja, hogy Ukrajnát gyengítse, és elvágja a nyugati katonai és hírszerzési támogatás szálait.
A diskurzus során szóba kerülnek a szankciók, különösen az olajra kivetett esetleges szankciók gazdasági hatásai, és hogy ezek várhatóan mennyire érintik Oroszországot. Gabuev kitér arra is, hogy a Kreml számára a nyugati katonai támogatás visszaszorítása döntő jelentőségű, hiszen ez a tényező határozhatja meg a háború menetét, valamint Ukrajna ellenálló képességét a jövőben.
Felmerül a kérdés, vajon képes lesz-e a Nyugat, különösen az Egyesült Államok, további katonai segítséget nyújtani Ukrajnának, és hogy Putyin mennyire tart attól, hogy a jelenlegi gazdasági eszközök mellett a katonai nyomás jelent majd valódi kihívást Oroszország stratégiájára nézve.