Robin egy régi könyv – „10 PRINT CHR$(205.5+RND(1)); : GOTO 10” – újbóli olvasása közben osztja meg gondolatait a Commodore 64-hez kapcsolódó programozási és grafikai témákról. A könyv egyetlen sor BASIC kód köré építve kínál átfogó elemzéseket a véletlenszerű minták, labirintusok és a különféle rendszerek alapjairól, ami inspirálta Robint arra, hogy saját videóiban is foglalkozzon ezekkel a kérdésekkel.
Sebastian Truchet, a 18. századi francia pap és tudós által leírt Truchet-csempék különös figyelmet kapnak, mivel a kombinatorikus elv alapján számos izgalmas mintázatot lehet létrehozni egyetlen, forgatható négyzetes csempe elrendezésével. Milyen történelmi érdekességek és matematikai titkok rejlenek ezekben a több mint 300 éves mintákban? Hogyan változott meg az ábécé az évszázadok során, és vajon milyen további lehetőségek rejlenek a mintázatok bővítésében?
A videó középpontjában az áll, hogy miként lehet ezeket a klasszikus Truchet-csempéket a Commodore 64 PETSCII karakterkészletével digitális formában megjeleníteni. Robin bemutatja, hogyan valósulnak meg az ősrégi mintázatok a számítógép karakteres grafikus rendszerében, rámutatva az esztétikai kompromisszumokra, a hardveres korlátokra és arra, hogy mennyi variáció születhet néhány egyszerű alapelemből.
További érdekességként kitér annak vizsgálatára, hogy miként hatottak ezek a mintázatok a modern számítástechnikára, tipográfiára, illetve hogyan lelték meg helyüket és újrarendezésüket különböző platformokon. Felvetődik a kérdés, vajon mennyire hűen tudjuk visszaadni a régi mintákat digitális eszközökkel, és hogyan lehet még továbbfejleszteni ezeket a klasszikus ötleteket.