Az atomenergia fejlődésének egyik legizgalmasabb, de sokáig megvalósulatlan ígéretét mutatja be a videó: a tóriumon alapuló, kis moduláris sóolvadékos reaktorokat. Nem elég, hogy a tórium tömegesen előfordul, a technológia képes lenne önfenntartó láncreakcióra, amely a felhasznált üzemanyagnál több új üzemanyagot állít elő, így az energiatermelés olcsóbbá és jóval bőségesebbé válhatna.
A dán Copenhagen Atomics vállalat olyan reaktorokat fejleszt, melyek akár egy szabvány konténerben is elférnek, iparszerű tömeggyártásra alkalmasak, és éveken keresztül minimális felügyelet mellett üzemeltethetők lennének. A technológia különösen ígéretes, mert elkerülheti a nukleáris meghibásodások jól ismert kockázatait: a sóolvadékos reaktorok „walkaway safe” biztonsági kialakításuk miatt nem tudnak klasszikus értelemben vett olvadásos balesetet okozni.
A műsor izgalmas történeti visszatekintést is ad: hogyan szorult háttérbe az 1960-as évektől a tóriumos fejlesztés, és mely műszaki, politikai akadályok álltak az eddigi elterjedés útjában. Felmerülnek olyan kérdések is, hogy vajon a technológia képes lesz-e megfelelni a mostani energiarendszer óriási skálázhatósági és anyaghasználati elvárásainak, illetve mennyire lesz egyszerű vagy bonyolult a sugárvédelmi követelmények teljesítése.
Nagyon fontos kérdéseket vet fel a tóriumos reaktorok anyaghasználatáról, élettartamáról és a lehetséges üzemeltetési üzleti modellekről. Szó esik arról is, hogy a fejlesztés mikor érhet el a kereskedelmi forgalmazásig, illetve milyen szabályozási és finanszírozási akadályokkal kell szembenéznie a csapatnak, miközben a nemzetközi verseny egyre fokozódik, különös tekintettel Kínára, ahol már tesztelik a technológiát.