Az online vásárlás egyre népszerűbbé válik, és a TikTok Shop hirdetései nap mint nap elárasztják az internetet. Az árak, az ígért funkciók vagy a feltűnő dizájn sokszor elég csábítók, de vajon tényleg azt kapjuk, amit a reklámok ígérnek?
Különböző termékeket tesztelnek, többek között hordozható projektorokat, mikrofonokat, okostelefonokat, világítást, gimballokat, vízivásra ösztönző okos kulacsokat, hajformázó eszközöket, drónokat, sőt, még egy népszerű „Laboo” babát is. Elgondolkodtató kérdések merülnek fel: mitől válik egy hirdetés csalássá, mennyire lehet megbízni az „akciós” árú vagy hihetetlen képességekkel promózott eszközökben?
A vásárlók joggal lehetnek szkeptikusak, amikor a reklámban bemutatott minőség és a kézhez kapott termék teljesen eltér egymástól. Számos esetben derül ki, hogy a reklámokban látott valóság és a tényleges termék vagy szolgáltatás nincs köszönőviszonyban egymással. Máskor meglepően jól működő (vagy legalábbis használható) eszközök is akadnak a kínálatban.
A videó számos visszatérő kérdést vet fel: Mi alapján különíthető el a hasznos újdonság a pofátlan átveréstől? Miért próbálnak influencerek vagy kereskedők ilyen megtévesztő marketinget alkalmazni, és mennyire felelősségteljes a közösségi médiás hirdetési környezet?