A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 15 perc

Te is hordozod Shakespeare atomjait?

Vajon valóban hordozunk-e magunkban részecskéket Shakespeare testéből? A videó feltárja az atomok útját, körforgását és a biogeokémiai ciklusok csodáit.

Mennyi William Shakespeare atomjaiból található benned? Ez a kérdés indítja el a kalandot, amelyben a videó a részecskék lenyűgöző útját járja körül. Az emberi test atomjainak összetételéből kiindulva a videó bemutatja, hogyan cserélődnek ki folyamatosan ezek a parányi részecskék, és milyen gyorsan vándorolnak ki belőlünk légzés, izzadás vagy kiválasztás során.

A történet betekintést nyújt a biogeokémiai ciklusokba, bemutatva, hogy a szén, nitrogén, víz és más elemek hogyan utazzák be az atmoszférát, óceánokat és a bioszférát. Megvizsgálja, hogy Shakespeare testéből hogyan szabadultak fel atomok, és hogyan oszlottak el a Föld különböző részein az elmúlt 400 évben.

Az elméleti számítások során a globális atomkészlet arányai, valamint az emberek és más élőlények testfelépítése is nagyító alá kerül. A bemutatott statisztikák és valószínűségi modellek alapján érdekes kérdéseket vet fel, például hogy mennyire valószínű, hogy ténylegesen Shakespeare atomjait hordozzuk magunkban, vagy hogy bizonyos országokban, például Angliában élőkben nagyobb-e ennek az esélye.

További izgalmas témákat jár körül, például: vajon milyen szerepet játszik az idő és a földrajzi elhelyezkedés az atomok eloszlásában, mennyire egyediek ezek a részecskék, vagy akár az, hogy hány híres történelmi személy egy-egy apró darabkája van bennünk napjainkban is.