Az utóbbi időben rengeteg figyelem irányul az AI ügynökökre, mint végrehajtókra, a feladatok automatizálóira. A legtöbb kutatás és fejlesztés arra koncentrál, miként lehet egyre hatékonyabban alkalmazni őket e-mailek írására, jegyek megválaszolására vagy éppen kódrészletek generálására.
Kevés szó esik azonban arról az exponenciális lehetőségről, amely az AI ügynökök modellalkotó képességében rejlik. Ma már vannak olyan vállalatok, amelyek digitális ikrek és szimulációk segítségével képesek üzleti döntéseiket, fejlesztési folyamataikat vagy akár piaci reakcióikat előzetesen, különböző alternatívák mentén kipróbálni és optimalizálni.
Az előadás számos területet érint: hogyan változik a döntéshozatali minőség a valós idejű szimulációk révén; miként lehet a fejlesztési időt jelentősen lerövidíteni digitális környezetben; vagy hogyan tudjuk gyorsabbá és okosabbá tenni saját, akár hétköznapi személyes döntéseinket is az AI valóságszimulátori képességeivel.
Érdekes kérdések merülnek fel: vajon milyen előnyökkel jár a timeline-ok tömeges előzetes szimulációja? Hogyan működik a tanulás virtuális világokban, például a robotika vagy az önvezető autók esetében? Mi a jelentősége a visszacsatolásnak, amikor a digitális ikrek és szimulációk alaposságát ellenőrizzük? Végül morális és stratégiai dilemmákat is vizsgál, például hátrányba kerülünk-e, ha nem használjuk ki az AI szimulációs lehetőségeit a jövő feltérképezéséhez?