Az FPS Podcast aktuális epizódjában sokszínű témákat járnak körbe a résztvevők, kezdve a podcastek online jelenlétével és értékelésével, a videojátékos újságírás kihívásain át, egészen a kedvenc szuperhősös játékok és filmek elemzéséig.
Megvitatják a modern videojátékos médiapiac problémáit, mint például az alulfizetett szerzők helyzetét, az AI-tartalmak térnyerését, valamint a nagy kiadók dominanciáját, és bemutatják egy új, független videojátékos hírportál indulását. Ezzel kapcsolatban kitérnek arra is, hogyan lehet eredeti riportokat és valódi minőséget teremteni egy olyan piacon, ahol kevés a pénz és sok a kompromisszum.
Az adásban értékelik az aktuális játékokat is, beleértve az Eric’s Home: The Stolen Dream című narratív, izometrikus kalandot, a Death Stranding 2-t, valamint a Donkey Kong Bonanza újításait. Ezek kapcsán felmerül a játékdizájn újításai, a nehézségi szint meghatározása, illetve az, hogy mit várnak el a klasszikus és újító platformerektől a mai játékosok.
Emellett meghallgatjuk a Ghost of Yote két rendezőjével készített interjút, ahol szó esik a folytatás történetmesélési irányvonalairól, a kulturális hitelességről és arról, hogyan próbálnak egyedi identitást adni a játéknak egy zsúfolt műfajban. Megosztják, hogy milyen kultúrtörténeti és filmes hatások formálták az új részt, valamint milyen technikai újításokat alkalmaznak.
Beszélgetnek a Batman: Arkham széria örökségéről, a Tony Hawk videojátékok múltjáról és jelenéről is, kitérve arra, mit jelent ma egy nagy név egy franchise életében. Végül szóba kerülnek aktuális filmélmények – köztük a legújabb Superman feldolgozás –, és a popkulturális események hatása a közönségre.