A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 4 perc

Spotify Connect: Valóban számít a lejátszó hardvere?

Vajon valóban ugyanazt a hardvert használják az olcsó és drága zenelejátszók a Spotify Connect szolgáltatásban? A videó az audiofil világ egyik aktuális mítoszát járja körbe, miközben érdekes kérdéseket vet fel a streaming technológiákról.

A streaming technológia, és különösen a Spotify Connect működése körül, rengeteg mítosz és félreértés kering az audiofil közösségben. A témát kisebb-nagyobb aggodalmak kísérik, például hogy valóban ugyanazt a hardvert használják-e az olcsóbb és a drágább zenelejátszók a Spotify Connect szolgáltatásához.

Felmerül a kérdés, hogy mi különbözteti meg a prémium streamereket az alapmodellektől, amikor ugyanazokat a streaming modulokat alkalmazzák. Érdekes ellentmondás tapasztalható azoknál, akik drága, csúcskategóriás eszközökkel mégis veszteséges (lossy) formátumokat, például Spotify-t hallgatnak, miközben más, veszteségmentes szolgáltatók is elérhetők lennének.

A műsorban szóba kerül, hogy például az Airlens streamer is közös alapokat használ a különböző streaming szolgáltatásokhoz (pl. Tidal, Apple Music, Qobuz, Spotify), miközben extra funkciókat, mint például újraórajellelés, galvanikus leválasztás és különálló tápellátás alkalmaz, hogy javítsa a hangminőséget. Ezek a műszaki megoldások próbálják megindokolni a felső kategóriás készülékek árazását, azonban a belső felépítés bizonyos pontjai mégis azonosak lehetnek sokféle streamer között.

A diskurzus során felmerül az is, hogy miért nem építenek a gyártók külön hardvert a különböző streaming platformokhoz, és vajon a megszokások vagy téves feltételezések mennyire befolyásolják a felhasználók elvárásait és döntéseit.