Az összehajtható telefonok piacán új kihívóként jelent meg a Samsung Galaxy Flip7, amely a dizájn és a funkcionalitás terén is próbál újat mutatni. Az Infinity ablakos előlapi kijelző letisztultabb, vékonyabb kávával érkezik, ami frissebb megjelenést kölcsönöz a készüléknek. A külső és belső kijelzők méretében is történtek módosítások, ráadásul a készülék tapintása masszívabb, stabilabb érzetet kelt a felhasználóban.
A véleményeket azonban megosztja, hogy a megújult előlapi képernyőn még mindig csak a Samsung által engedélyezett widgetek futtathatók, teljes alkalmazások nem, miközben a konkurencia rugalmasabb használati lehetőségeket kínál. Érdekes kérdésként merül fel, hogy az Exynos processzor választása mennyiben befolyásolja a teljesítményt a Snapdragon-alapú riválisokkal szemben, illetve hogy az új, szinte láthatatlan hajtásvonal és a kisebb zsanér mennyire számít forradalminak.
Kamerafronton az 50 megapixeles fő szenzor és az ultraszéles látószögű egység közötti kompromisszum hívja fel magára a figyelmet; hiányzik a teleobjektív lencse, amit egyesek hiányolhatnak. Az AI funkciók (például a Google Gemini) megjelenése az előlapra is újdonság, még ha a teljes funkcionalitás a Samsung ökoszisztémán kívül részben korlátozott is.
Az árképzés és a hasonló modellek (például a Motorola Razer Ultra 2025 vagy a Samsung Fold7) között kialakuló verseny kapcsán felvetődik, hogy mennyire sikerült valójában előrelépni és milyen irányba fejlődhetnek még az összehajtható mobilok. Izgalmas kérdés: elérte-e a flip kategória a technikai csúcspontját, vagy maradt még innováció lehetősége?