Ez az interjú Richard K. Oswalddal, a merevlemezek fejlődésének úttörő mérnökével készült, aki elmeséli pályafutása kezdetét, Ohio-i farmgyerekként, majd azt, hogyan került el az IBM San Jose-i laborjába, ahol mérnöki tanulmányait folytatta és később dolgozott. Külön kiemeli azt az időszakot, amikor bevezette az első pályakövető szervorendszert, amely alapjává vált a modern merevlemez-technológiának.
Bepillantást nyerünk abba, hogyan alakult az IBM belső kultúrája, menedzsmentje, illetve a fejlesztési programok szervezése a diszkmeghajtók aranykorában, valamint a vállalati és technológiai verseny folyamataiba is. Oswald mesél arról, hogyan reagáltak a különféle cégek az innovációkra, és hogyan terjedtek el a szervotechnológiák az egész merevlemez-iparban.
Az elhangzottakból képet kapunk a mérnöki innováció és az iparági vállalati kultúra összefonódásáról, az egykori fejlesztőcsapatok közötti együttműködés vagy épp rivalizálás tapasztalatairól. Felmerül, hogy a szabadalmi védelem helyett gyakran inkább üzleti titkokat alkalmaztak az IBM-nél – ennek előnyeiről és hátrányairól is szó esik.
Az interjú utolsó részében Oswald kitér konzultánsi munkáira, megemlítve számos neves merevlemez-gyártót, például a Seagate-et, a Quantumot, a Maxtort, illetve beszél a RAMAC, a világ első merevlemezének restaurálási projektjéről és a mérnökképzés átalakulásáról is. Saját személyes élményein keresztül rávilágít a mérnöki szakma, különösen a hardverfejlesztés átalakulására az oktatás, az ipar és technológia változó világában.