A videó arra fókuszál, hogyan lehet javítani a retro játékok vizuális élményét korszerű, magas képfrissítési frekvenciával rendelkező kézi eszközökön, például 120 Hz vagy annál gyorsabb kijelzővel. Bemutatásra kerül két technológia: a black frame insertion (BFI) és a CRT beam simulator shader.
Az első fontos kérdés, hogy mely eszközök támogatják ezeket a fejlesztéseket. A gyártói példák között szerepelnek az Amberick RG Slide, az AYANEO Odin 2 Portal és a Lenovo Legion Go, amelyek mind 120 Hz-es kijelzővel rendelkeznek. Ezeken az eszközökön a RetroArch nevű emulátor használatával lehet aktiválni a szóban forgó vizuális trükköket.
A black frame insertion lényege, hogy minden játékkocka közé beszúr egy fekete képkockát, ami csökkenti a mozgási elmosódást, ugyanakkor sötétebb képet és kismértékben csökkenő akkumulátor-élettartamot eredményez. A CRT beam simulator shader ennél komplexebb megoldás: különféle beállítási lehetőségeket kínál a fényerő és kontraszt terén, valamint a képernyő hullámzásának mintáit is személyre lehet szabni, ezáltal még inkább megidézhető a régi katódsugárcsöves tévék hangulata.
A videó részletesen bemutatja az egyes beállítások lépéseit, tippeket és lehetséges buktatókat is felsorol. Felmerülnek olyan kérdések, mint a képernyő sötétségének kezelése, vagy hogy melyik megoldás adja a jobb mozgásélességet. Továbbá szó esik arról is, hogy ezek a vizuális algoritmusok nem csak játékokra, hanem például videók lejátszására is alkalmazhatók, így egy rövid anime-részlet példáján keresztül illusztrálják a retro TV-hatás élményét.