A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 10 perc

Polygon új fizetési sztorija: blokklánc és hagyományos rendszerek találkozása

A Polygon az amerikai piac szabályozott fizetési platformjává alakul át jelentős felvásárlásokkal, célja, hogy egyesítse a hagyományos és blokklánc-alapú pénzmozgásokat.

Az elmúlt időszakban a Polygon jelentős stratégiaváltást hajtott végre: 250 millió dollárért felvásárolta a Coinme és a Sequence vállalatokat, célja, hogy amerikai szabályozott fizetési platformmá váljon. A lépés mögött több évnyi kiépített blokklánc-infrastruktúra áll, amely már eddig is lenyűgöző tranzakciószámokat kezelt és stabil működést mutatott.

Az anyagban kiemelt helyet kap az a kérdés, hogy a nemzetközi fizetések jelenlegi rendszerei miért számítanak elavultnak, miért drágák és lassúak, illetve mennyi felesleges költséget és lehetőségvesztést okoznak a vállalkozások számára világszerte. Felmerül a gondolat, hogy a stabilcoinok új utakat nyithatnak a gyors és olcsó pénzmozgások felé, mindezt non-stop rendelkezésre állással.

Az egyik legnagyobb kihívás, hogy miért maradtak eddig zömmel a technológiai lehetőségek szintjén a blokkláncokon működő, stabilcoin-alapú fizetési rendszerek, és mi akadályozza a vállalati szintű széleskörű elterjedésüket. A Polygon éppen ezt a szakadékot szeretné áthidalni az integrált infrastruktúrájával, amely egy kézből kínál sokféle megoldást: fiat-kripto átváltás, wallet technológia, átfogó compliance és keresztlánc-fizetések.

A videó érinti azokat a piaci szereplőket és blokklánc-hálózatokat, amelyek szintén a fizetési szektor megreformálását tűzték ki célul – például Solana, Stellar vagy Ripple –, rávilágítva ezek eltérő megközelítéseire. A Polygon ezekhez képest egy vertikálisan integrált, nyílt elven működő stack bevezetésével próbálja megszólítani a vállalkozásokat és leküzdeni a jelenlegi széttagoltságot.