Milyen tényezők teszik rendkívül nehézzé Plútó észrevételét a Földről, miközben távcsöveink elképesztően távoli galaxisokat is megörökítenek? A videó bemutatja, miért különösen nagy kihívás közeli, de apró objektumokat, például Plútót vizsgálni még olyan nagy teljesítményű műszerekkel is, mint a Hubble űrteleszkóp.
A narrátor felveti a kérdést, hogyan lehetséges, hogy Plútó és legnagyobb holdja, Kharón egy láthatatlan pont körül keringenek, mintha ott valami titokzatos, sűrű objektum rejtőzne. A válasz keresése közben érdekes fizikai elveket és példákat ismerhetünk meg arról, hogyan hatnak egymásra a tömegek az űrben.
Arról is szó esik, vajon miért változott meg annyira a Plútó megítélése az idők folyamán, hogy napjainkra már nem is tekintik bolygónak. Régi és új érvényesülési szempontok, korábbi felfedezések, a bolygódefiníció átalakulása mind hozzájárultak ahhoz, hogy Plútó státusza megkérdőjeleződött. Milyen tudományos és elméleti problémák, illetve érzések társulnak ehhez a döntéshez?
A történeteken és példákon keresztül feltárul, milyen módon formálja a tudományos ismeretek bővülése azt, hogyan nézzük ugyanazt az égitestet – akár csak Plútó esetében.