Pink Floyd világsikerének árnyoldalai és a művészi kiteljesedés utáni kiábrándulás állnak a középpontban ebben az elemzésben. A Wish You Were Here album keletkezésekor a zenekar tagjai szembesülnek azzal a felismeréssel, hogy még a legnagyobb siker sem oldja meg a belső kríziseket, és a zeneipar anyagiassága is egyre nyomasztóbbá válik számukra.
Kiemelt figyelmet kap a Have A Cigar dal, amely markáns zenei felütéssel és összetett, egymástól eltérő ritmusokkal idézi meg a bandát manipuláló, profitorientált zeneipari szereplők világát. Az elemzés részletesen kitér arra, hogyan kapcsolódik a kompozíció szerkezete és a hangszeres játék a dal mögötti történethez – a zenészek különböző és gyakran elidegenedett szólamai a tagok közötti feszültséget, illetve az ipar csapdáit jelenítik meg.
A videó zenei példákon keresztül bemutatja, hogy a dal milyen formai trükkökkel, modulációkkal, illetve szokatlan metrumváltásokkal éri el a hatását. Megismerhetjük a vendégénekes Roy Harper közreműködésének hátterét, valamint azt, hogy a refrén és a verze hogyan játszik egymásra zenei és érzelmi szinteken, miközben mindvégig ott feszül a kérdés: vajon mennyire lehet egy művészi önkifejezés tiszta egy profitorientált környezetben?
Érintőlegesen szóba kerülnek a Pink Floyd albumalkotási szokásai, különleges szerkesztési megoldásai, valamint hogy miként vált a rebellis üzenet maga is kereskedelmi termékké. A végső konklúzió nélkül hagyott videó gondolatokat ébreszt a művészi integritás és az ipari szükségszerűségek viszonyáról.