2019 óta a Pi Network folyamatos vitákat és kérdéseket szül a kriptovilágban, mivel azt ígéri, hogy bárki egyszerűen, a saját telefonján „bányászhat” Picoint díjmentesen. Ennek nyomán több tízmillió felhasználó csatlakozott a projekthez, akiknek végül egy saját fejlesztésű KYC (azaz személyazonosság-ellenőrzési) folyamaton kell átesniük, hogy igényt tarthassanak az érmékre.
A videó bemutatja a Pi Network hátterét, alapítóit és fejlesztőit, valamint rávilágít a korábbi belső konfliktusokra és a projektet övező homályos körülményekre. Az is szóba kerül, mennyire nehéz pontos információhoz jutni a Pi Network működéséről, szervezeteiről és tőkevonásáról.
Külön hangsúlyt kap a Pi Network technikai megoldása, amely a Stellar (SCP) protokoll módosított változatára épül, de központosított működésének köszönhetően csak kevés validátorral és node-dal dolgozik. Ez a decentralizáció hiánya hatással lehet arra is, hogy mennyi tőzsde hajlandó listázni a tokent.
A videó felveti annak lehetőségét, hogy a felhasználói adatok, amelyeket a KYC folyamat során gyűjtenek, értékes adathalász zsákmányt is jelenthetnek. Az is vizsgálat tárgyát képezi, vajon a Pi Network likviditásán és árazásán lehet-e manipuláció, illetve hogy mennyire vannak az érmék valójában a felhasználók – és mennyire inkább a csapat – kezében.
Társadalmi, közösségi szempontból a Pi Network újszerű kriptoprojektként mutatkozik be, amely a közösségi médiából átvett stratégiákat ötvözi percek alatt bányászható tokennel, egyedi KYC-val és mobilapplikációval. A történet azonban jó néhány kérdést vet fel a jövőbeli kilátásokat, fejlesztéseket, valamint a szabályozói és intézményi elfogadottságot illetően is.