Az epizódban változatos ételeket kóstolnak, amelyek különböző intenzitású, szándékosan felhasznált vagy természetesen keletkező penésszel készültek. Az első részben kecskesajt, juhsajt, francia kolbász és más sajtfélék kerülnek terítékre, miközben szó esik arról, hogyan járul hozzá a penész a sajtok ízéhez és textúrájához, valamint milyen típusú penészeket használnak kifejezetten az élelmiszergyártásban.
Külön figyelmet szentelnek annak, hogy a penész hogyan tesz bizonyos élelmiszereket finomabbá, illetve hogy miként különböztethető meg a jó (biztonságos) és a rossz (káros) penész. Szóba kerülnek olyan témák is, mint a penészes hús vagy szárazérlelt marhahús, valamint a fermentáció során felhasznált gombafajok, például a japán konyhában elterjedt Aspergillus a miszó és a szaké készítésénél.
Az adás bemutatja, hogy milyen kulcsszerepe van a penésznek a desszertborok létrehozásában is, ahol a nemesrothadás segíti elő a különleges ízek kialakulását a szőlőben. Emellett szó esik a penész mikrobiológiai jelentőségéről és történetéről, például a Penicillium felfedezése kapcsán, és felvetik a kérdést: vajon hol húzódik a határ a kockázatosan penészes és a gasztronómia szempontjából kívánatos penész között?