A film egy rendhagyó apáca, Vassa nővér történetét mutatja be, aki nyíltan bírálta Oroszország ukrajnai háborúját, szembefordulva ezzel a hatalmas orosz ortodox egyházi vezetéssel és annak világi szövetségeseivel.
Különös hangsúlyt kap az egyház és az állam kapcsolata, valamint az, hogy a vallási vezetők – mint például Kirill pátriárka – hogyan igazolják a háborút a hívők szemében. Felmerül a bátorság kérdése: honnan merít egy magányos hang erőt ahhoz, hogy szembeszálljon intézményekkel és általánosan elfogadott eszmékkel?
A dokumentumfilm bepillantást enged Róma szakrális helyszíneire, ahol Vassa nővér személyes inspirációt és történelmi párhuzamokat keres; különösen Szent Ágnes példáján keresztül vizsgálja a lelkiismeret, a hit és a személyes felelősség összefonódását.
Emellett szóba kerülnek olyan aktuális kérdések, mint a modern keresztény ellenállás, az egyházi nemi szerepek és az identitás megőrzése a szervezeti büntetés ellenére. Az ortodoxián belüli megosztottság, az ukrán egyházi függetlenség és a személyes hit jelentősége is folyamatosan visszatérő témaként jelenik meg.