Néhány önjelölt igazságosztó saját kezébe veszi az irányítást, hogy felkutassa és leleplezze azokat a csalókat, akik a brit munkavízumrendszer hiányosságait kihasználva kizsákmányolják a külföldi munkát keresőket.
Migránsok és családtagjaik beszámolnak arról, mennyi pénzt veszítettek el – sokszor évek megtakarítását, vagy akár a lakásukat feláldozva –, remélve, hogy szebb jövőt teremthetnek családjuknak az Egyesült Királyságban.
Fontos kérdéseket vet fel a riport a brit ellátórendszer munkaerőhiányáról, az emiatt gyorsan bevezetett bevándorlási programokról és ezek árnyoldalairól. Megismerhetjük, miként működnek ezek a csalások: hamis támogató dokumentumok, eltűnő „munkáltatók”, és a hatóságok zéró fellépése.
Személyes történeteken keresztül bepillantást nyerhetünk abba, hogyan szakadnak szét családok, válnak közösségek bizalmatlanná, és milyen mentális terhet jelent a veszteség azoknak, akik már a rendőrséghez is hiába fordulnak. Felmerül a kérdés: létezik-e igazságszolgáltatás számukra, és ki vállalja a felelősséget – magánszemélyek vagy állami szervek?