A
A

UMA hamarosan bemutatkozik

  • Angol
  • Magyar
  • 11 perc

OnePlus Watch 3 teszt: okosóra élmény extrém körülmények között

Mit nyújt a OnePlus Watch 3 a mai okosóra-mezőnyben, mi teszi különlegessé, és miben marad el a csúcstól? Videós teszt hajóúton, extrém környezetben, szubjektív élményekkel.

A OnePlus Watch 3 fejlődéstörténete egészen 2021-ig nyúlik vissza, amikor a márka első okosórája csalódást okozott. Két év szünet után jelentkeztek egy javított változattal, majd most a Watch 3-mal ismét próbálkoznak, felélesztve a Wear OS platform okosóráinak kínálatát.

A tesztelés különlegessége, hogy a szerző egy karibi hajóúton próbálta ki az órát, rengeteg lépést, túrát és különböző helyszíneken végzett aktivitást rögzítve. Olyan extrém körülmények között is helyt kellett állnia, mint lépcsőzés egy világítótoronyban, séták a floridai Kennedy Űrközpontban vagy kinti aktivitás 18 csomós szélben.

A dizájn területén a OnePlus letisztult, mégis prémium anyagokat – rozsdamentes acél, titán, zafírkristály – kombinált. Átgondolt gombelrendezést mutat be, USB-C csatlakozós gyorstöltéssel és univerzális cserélhető szíjjal. A víz- és porállóság sem hiányzik, ahogy a strapabírás sem: -40 és +70 Celsius-fok közötti hőmérsékletet bír, miközben akár 46 mm-es, masszív méretével is kényelmes marad.

A szoftveres oldalon vegyes érzései vannak a tesztelőnek. Az OHealth alkalmazás fejlődött, de még akadnak furcsaságok, például a lépésszámláló megbízhatóságával kapcsolatban vet fel kérdéseket. Ugyanakkor a GPS pontossága kiemelkedő, a vizuális útvonalmegjelenítések pedig látványosak.

Az óra akkumulátora is figyelemre méltó teljesítményt nyújt: intenzív használat mellett is több mint 4 napig bírja, sőt, bizonyos esetekben akár két hétig is elmegy energiatakarékos módban. Gyorsan tölthető, az USB-C csatlakozónak köszönhetően kevésbé macerás a töltés utazáskor. Mindeközben felmerül a kérdés: mennyiben alkalmas a Watch 3 a mindennapi, egészség- és életmód-központú felhasználásra, illetve hogyan teljesít a konkurenciához képest?