Az MIT Bitcoin Expo 2025 rendezvényén Vitor Pamplona, az Amethyst nevű nyílt forráskódú Nostr-kliens megalkotója, az innovatív közösségi hálózatok és a Bitcoin-ökoszisztéma kapcsolatáról beszélget.
Felmerül, hogyan csábíthatók a tartalomkészítők olyan új platformokra, ahol nemcsak publikálni tudnak, hanem közvetlenül jutalmazhatják is egymást Bitcoinnal. Szó esik azokról a friss alkalmazásokról is – például Olas, Fountain, Primal, vagy a vállalati kommunikációra alkalmas Chatci és Plotilla –, amelyek egyre inkább kihasználhatók a hétköznapi felhasználók számára, nemcsak fejlesztőknek vagy kriptovaluta-rajongóknak.
A beszélgetésben izgalmas kérdések vetődnek fel: vajon a Nostr jelenlegi állapota valóban a Bitcoin 2012-es korszakát idézi-e? Mennyire korai még az egész protokoll, milyen fázisban járnak az alkalmazások, és hogyan alakulhatnak át az online közösségek önfenntartó, decentralizált szerveződésekké?
A résztvevők kitérnek arra is, hogy a Nostr és a Bitcoinnal kapcsolatos alkalmazások mennyire fontos szerepet töltenek be a digitális szabadság területén, illetve milyen innovációk várhatók például a fiókkezelés és biztonság terén, mint amilyen a Frost nevű fejlesztés.