Az előadásban Anjana Tudu, az indiai Odisha állam bűnügyi rendőrségének kiemelkedő vezetője betekintést nyújt szakmai pályafutásába és motivációiba, amelyek a közszolgálat és a társadalom iránti elkötelezettségét formálták.
Felvázol több hétköznapi dilemmát és nehezebb pillanatot, amelyek során a nők – különösen az internetes térben – különféle zaklatásokkal, csalásokkal és visszaélésekkel szembesülnek. Kitér arra, hogy a digitális bűnözés már mindannyiunk életére hatással van, gyakran anélkül, hogy észrevennénk.
Különös hangsúlyt kap a digitális műveltség hiánya, valamint a kiberbiztonsági tudatosság szükségessége. Tudu kitér arra is, miként tudja a technológiai tudás és a rendőri munka együtt hatékony védelmet jelenteni az online fenyegetésekkel szemben, és hogy a társadalom különböző tagjai – főleg a nők és fiatalok – hogyan tudnak segítséget kérni, vagy fellépni az őket ért bűncselekmények ellen.
Napjaink kihívásai között szerepelnek a kamu profilok, online pénzügyi csalások, hamis weboldalak és személyiségi jogokat sértő tartalmak, amelyek kezelésére számos útmutatót és praktikus megoldást említ, azonban részletes válaszokat és konkrét megoldási stratégiákat nem árul el.
Az előadás felveti a női önvédelem, a jogismeret, az önállóság és a digitális szolidaritás témaköreit, valamint hangsúlyozza, hogy az egyéni odafigyeléssel és felelősségvállalással hogyan teremthetünk biztonságosabb online közeget.