Képzeljünk el egy olyan helyzetet, amikor egy régi elektronikai eszköz váratlanul szúrós füstöt és hangos csattanást okoz, miközben éppen javítjuk vagy kipróbáljuk. Az ilyen „látványos” meghibásodások fő okozója gyakran egy apró, szemmel alig látható alkatrész: a Reefa márkájú fémmel gőzölt papírkondenzátor.
A videó betekintést nyújt ebbe a technológiai múltba, és rávilágít arra, hogyan terjedtek el ezek a kondenzátorok a 60-as, 70-es és 80-as években különféle eszközök – számítógépek, hi-fi rendszerek, ipari berendezések – tápegységeiben. Megtudjuk, miért voltak népszerűek, milyen funkciót töltöttek be, és hogyan hozott létre a fémmel gőzölt papírréteg és a műanyag burkolat egy időzített bombát az áramkörökben.
Vizsgálat tárgyává válik, hogyan zajlik le a meghibásodás: milyen fizikai és kémiai folyamatok vezetnek a kondenzátorok drámai meghibásodásához, és mire kell figyelnünk az otthoni elektronikai restaurálás során. Felmerül a kérdés: vajon szükségszerű az összes ilyen alkatrész megelőző cseréje, vagy elegendő megvárni, amíg valamelyik „bummal” jelzi a végét? És mi a helyes eljárás, ha fontos az elektromágneses zavarok elleni védelem, vagy szeretnénk a régi gépeinket a lehető leghűebben helyreállítani?