Váratlanul magas árral jelent meg a Valve új Steam Machine nevű terméke, amely jelentősen felülmúlja a versenytárs konzolok és PC-k árát. A készülék alapmodellje 512 GB SSD-vel és kontroller nélkül 1 049 amerikai dollárba kerül, míg a nagyobb, 2 TB-os változat már 1 349 dollár.
A diskurzus során a műsorvezetők részletezik a Steam Machine technikai specifikációit és teljesítményét, kitérve arra, hogy a benne található AMD hardver elavultnak számít, és a grafikus egység teljesítménye is jelentősen elmarad a jelenleg piacon kapható más kártyáktól, mint például az RTX 5060 vagy a 960 XT. Azt is felvetik, hogy a készülék gyakorlatilag egy konzol szerepét töltené be, de a PlayStation 5-höz vagy Xbox Series S/X-hez képest sem kínál jobb ár-érték arányt vagy teljesítményt.
Külön hangsúlyt kap a piaci összehasonlítás: szóba kerül, hogy hasonló vagy akár alacsonyabb áron sokkal jobb teljesítményű és bővíthető, előre összeszerelt PC-k vásárolhatók – mind Amerikában, mind Ausztráliában. Ezek ráadásul nagyobb tárhelyet, erősebb processzort, modernebb memóriát és könnyű bővíthetőséget kínálnak, míg a Steam Machine fő komponensei nem cserélhetők.
A műsor végigveszi azokat az indokokat, amelyekkel a közösség és a rajongók próbálják igazolni a Steam Machine árát és helyét a piacon – ilyen az emelkedő memóriaárakra vagy a kompakt kialakításra való hivatkozás. Felvetik azt a kérdést is, hogy egy olyan zárt rendszer, amely nem bővíthető, vajon miért nem versenyképesebb árú, tekintve, hogy az asztali PC-k rugalmassága jelentős előny. Megjelenik az is, hogy a Steam OS már bármilyen AMD-s rendszerre telepíthető, így a Steam Machine fő vonzereje is megkérdőjelezhető.
Összességében sokrétű vita bontakozik ki arról, hogy milyen helye lehet egy ilyen „félúton rekedt” terméknek a konzolos és PC-s játékospiacon, illetve egyáltalán volt-e esély jobb pozicionálásra vagy árazásra.










