Talán nincs a játéktörténelemben még egy olyan címszereplő, amelyről annyi cikk, film és videó készült volna, mint az E.T. az Atari 2600-ra. Ennek ellenére még ma is rengeteg félreértés övezi mind magát a játékot, mind pedig a szerepét a videójáték-ipar egyik legismertebb válságában.
A narrátor egy friss szemszögből vizsgálja, hogyan alakult ki a ma is élő „egyetlen játék okozta a videójáték-piac összeomlását” mítosz, és milyen hibás vállalati döntések vezettek valójában a válsághoz. Külön kiemeli, hogy a közkézen forgó történetek gyakran figyelmen kívül hagyják például az európai és a japán piac fejleményeit is.
Részletes ismertetőt kapunk arról, hogyan épül fel az E.T. játékmenete, milyen nehézségekkel szembesülnek azok, akik segítség nélkül próbálják elsajátítani a játékot, valamint milyen rejtett titkokat és utalásokat találhatunk benne. Az is elhangzik, hogyan kapcsolódnak vissza ezek a játékfejlesztő korábbi munkáihoz.
Morbid érdekesség, hogy a vissza nem adott, eladatlan példányok végül egy amerikai szemétlerakóban kötöttek ki, ami évtizedeken át legendának számított. Mindemellett azt is körüljárja az előadó, hogyan járult hozzá az Atari felelőtlen üzletpolitikája a válság kitöréséhez, az E.T. pedig – jóllehet kudarc lett – csak tünet volt a sokkal mélyebb gondok mellett.
Végül több félreértést is helyre tesz a narrátor azzal kapcsolatban, mely termékek vagy vállalatok járultak hozzá ténylegesen a piac zuhanásához, és miért is érdemes új szempontból értékelni ezt a korszakot.