Miért van az, hogy egy több millió dolláros luxusvilla mégis ridegnek tűnhet, míg egy kis, két hálószobás lakás sokkal otthonosabb, emelkedettebb érzést kelt? A videó arra keresi a választ, hogy valójában mitől tűnik egy lakás „drágának”, és rámutat: a dizájnpszichológia, az odafigyelés, a gondosan megválogatott részletek, és nem feltétlenül a költségvetés játszik kulcsszerepet.
Olyan alapelveket tárgyal, mint a befektetett munka, az egyediség és a tudatos tervezés. Ezekkel érzékelteti, miért érezzük értékesebbnek a kézzel készült tárgyakat, a különleges, egyedi bútorokat vagy a harmonikusan összeállított, átgondolt enteriőrt. Szó esik különböző anyagok – például természetes fa, márvány, len – erejéről, a textúrák játékáról, valamint arról, hogyan teremt folyamatos, egységes hangulatot egy jól megválasztott színpaletta és az apró részletek összhangja.
A videó kitér az érzékszervi benyomások – például a tapintás, illatok, hangok, térérzet – jelentőségére is, valamint bemutatja, mennyire fontos a történet, a személyes tárgyak és a karakteres berendezési elemek szerepe. Ezek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy otthonunk ne csak szép, de igazán otthonos, egyedi és emelkedett hangulatú legyen.
Felmerülnek kérdések, hogy hogyan érdemes harmóniát teremteni, mire érdemes a leginkább költeni, mikor működik a rétegezés vagy a stíluskeverés, hogyan lehet egy kis lakásból is elegáns otthont varázsolni, és mi teszi időtállóvá, személyessé a belső tereket. Ezekre a témákra fókuszál a videó, megőrizve a kíváncsiságot és gondolkodásra késztetve a nézőt.