Az AI mérnökökkel kapcsolatban gyakran felmerül, hogy a legfontosabb készségük a kiváló programozói tudás. Mégis, egyre inkább előtérbe kerül egy másik, gyakran alábecsült képesség: a hatékony kommunikáció.
Felmerül a kérdés, vajon miért tekintik ezt a soft skillt a technikai szakmákban minden másnál fontosabbnak? A szakértő tapasztalataiból kiderül, hogy már a munkaerőpiacon is kiemelten keresik azokat, akik képesek érthetően elmagyarázni bonyolult technikai folyamatokat olyan kollégáknak is, akiknek nincs műszaki háttere.
Statisztikák támasztják alá, hogy a kommunikációs tehetség egyre nagyobb szerepet játszik az AI-val kapcsolatos munkakörökben: a munkáltatók 85%-a említi ezt a soft skillt elsődleges elvárásként, sőt, gyakran még a technológiai kifejezéseknél is többször jelenik meg az álláshirdetésekben.
Szóba kerülnek innovatív eszközök is, például a HeyGen, amelyek már lehetővé teszik, hogy az üzenetek több nyelven és formátumban, személyre szabottan jussanak el a különböző csapattagokhoz, miközben megőrzik az emberi kapcsolat érzetét.
A videó olyan szakmai dilemmákat vet fel, mint hogy hogyan lehet áthidalni a szakmai zsargon okozta félreértéseket, vagy miként lehet a technológiát kézzelfoghatóvá tenni mindenki számára. Felveti azt is, hogyan teheti hatékonyabbá a csapatmunkát és az üzleti eredményeket, ha a technikai és nem technikai szereplők között zavartalan lehet az információáramlás.