A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 30 perc

Melyik mesterséges intelligencia eszköz a legjobb íróknak mély kutatáshoz?

A videó bemutatja, hogy a deep research, vagyis a mesterséges intelligencián alapuló mély kutatási eszközök miként segíthetik a szerzőket, és összehasonlítja a vezető platformokat mind funkcióban, mind részletességben.

Sokan kérdezik, hogy az írók számára melyik mesterséges intelligenciával támogatott eszköz a leghasznosabb, főleg, ha nem csak AI-val írott könyvekről van szó. Erre a válasz legtöbbször a ‘deep research’, vagyis mély kutatási eszközök használata, amelyek képesek alaposan feltérképezni a kiválasztott téma teljes internetes tudásanyagát, és azt rendezett, áttekinthető, cikk jellegű formába sűríteni.

Több cég is kínál ilyen megoldásokat: a Google Gemini, a Perplexity, a ChatGPT és a Grock mind rendelkeznek saját deep research funkcióval. Ezek működése alapvetően hasonló, de kisebb-nagyobb különbségek vannak a részletességben, a felhasználói élményben, a keresési sebességben, valamint az elérhető lekérdezések számában is. Érdekes kérdés, hogy melyik eszköz milyen mélyre megy, mennyire jól strukturálja az információkat, vagy éppen a forrásait hogyan mutatja meg.

A videó összeveti, melyik platform mennyi lekérdezést enged a különböző előfizetési szinteken, valamint bemutatja, milyen különbségek vannak a tartalom részletességében például egy nagyon hosszú, történelmi témájú kutatásnál. Felmerül az is, milyen esetekben lehet hasznosabb az egyik vagy a másik eszköz: például ha valaki gyors áttekintésre vagy éppen rendkívül részletes, akár majdnem könyv terjedelmű összegzésre vágyik.

Megjelenik a témában az is, hogyan változtatják meg ezek az eszközök magát a tanulást, hogyan helyettesíthetik a szakirodalom olvasását, és miben tér el a funkciójuk a klasszikusan megszokott keresőszolgáltatásoktól. Mindezt példák, konkrét kutatások és többféle írói perspektíva bemutatásán keresztül tárgyalja a szerző.