A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 83 perc

Mariska Hargitay őszinte vallomása az életről és az elfogadásról

Mariska Hargitay őszintén mesél életének tragédiáiról, identitáskereséséről és arról, hogyan vált példaképpé saját történetei és a Law & Order: SVU főszerepe által.

Mariska Hargitay mély és személyes beszélgetést folytat Alex Cooperrel a Call Her Daddy podcastban. A beszélgetés során Mariska megosztja életének meghatározó gyermekkori emlékeit, édesanyja elvesztésének fájdalmát, és azt, hogy mindez hogyan formálta a személyiségét és pályáját. Felmerül a kérdés, milyen érzés visszatekinteni a múltra, archív felvételeken keresztül újraélni a kapcsolatot az anyával, akinél csak halvány emlékek és vágyak maradtak hátra.

A műsorban szó esik arról is, miként derült ki, hogy Mariskát nem az a férfi nevelte, aki ténylegesen a biológiai apja, s ez mennyire átrendezte az identitásáról alkotott képét. Megnyitja a gondolatait az örökbefogadásról, a családi kötelékek valódi jelentéséről, és arról, hogy a vér szerinti kapcsolatoknál sokszor erősebb lehet a szeretet és az elfogadás.

Részletesen szóba kerül Mariska karrierjének indulása, a bizonytalan, megpróbáltatásokkal teli huszas évek, és az áttörést hozó évtizedek, amelyekben a Law & Order: SVU sorozat Olivia Benson karaktere révén vált világszerte ismertté. Izgalmas történetek hangzanak el, hogyan reagálnak rá az emberek az utcán, és milyen a kapcsolata a sorozatbeli társával, Chris Meloni-val.

Fontos témák kerülnek terítékre, mint a trauma megélése, a múlt eltemetése és feldolgozása, illetve a saját sebezhetőség felvállalása a nyilvánosság előtt. Mariska kitér az erőszak túlélőinek felelősségérzetére, a szégyen áthelyezésére a tettesre, valamint az őszinte történetmegosztás gyógyító erejére – arra, hogyan tudunk beszélgetés, nyitottság és empátia révén kigyógyulni az elszigeteltségből.

A beszélgetés során felvetődik az is, hogy a siker és a boldogság hogyan alakul át az élet során, mennyire fontos a családi harmónia, az önazonosság, valamint hogy bátran merjünk nyitni mások és saját múltunk felé.