A DW Documentary filmje a maladaptív naplózás, vagyis az alkalmazkodási zavarhoz kötött álmodozás témáját járja körül, amelyben az emberek életének középpontjává válik az álomvilág. Betekintést nyújt abba, hogyan fonódhatnak össze a képzeletben játszódó történetek a mindennapok valóságával, és milyen érzés két világ között egyensúlyozni.
A szereplők őszintén beszélnek arról, hogyan sodródtak bele ebbe az intenzív álmodozásba: miként segített nekik túlélni gyerekkori traumákat, magányt, vagy akár a hétköznapi sikertelenséget. Részletesen mesélik el, hogyan alakították ki saját világukat és karaktereiket, amelyek gyakran közelebb állnak hozzájuk, mint a valódi kapcsolatok.
Felszínre kerül, hogy a maladaptív naplózás nem egyszerű menekülés, hanem egyfajta börtön is lehet, amely elhomályosítja az időérzéket és a valós életben való teljes és tartalmas jelenlétet. Megismerjük a különféle érzékszervi és érzelmi hatásokat, amelyekkel az álmok gyakorlatilag uralják a mentális és fizikai valóságot.
A dokumentumfilm érzékenyen tárgyalja azt is, milyen nehézségekkel szembesülnek az ébren álmodozók például a társas kapcsolatokban, munkában, önazonosság kérdésében, és hogyan fonódhat össze a vágyott imagináció a valóságban elfojtott érzelmekkel és reményekkel.
Felmerül a kérdés: van-e kiút ebből az állapotból, hogyan lehet egyensúlyt teremteni a képzelet és a valóság között, illetve visszaszerezni az irányítást a saját élet felett?