Egy többéves iPad Pro-felhasználói tapasztalat alapján érdekes részletek merülnek fel a készülék mindennapi használatával kapcsolatban. Felmerül a kérdés, hogy kinek éri meg a jelentős árkülönbség az iPad Pro és az iPad Air között, főként ha a használt szoftverek és alkalmazások működése gyakorlatilag azonos.
A hardveres különbségek – például a Thunderbolt port, a tandem OLED kijelző vagy a 120 Hz-es ProMotion technológia – kétségtelenül egyedivé teszik az iPad Prot, mégis számos helyzetben felmerülhet, mennyire kihasználhatóak ezek a funkciók a napi munka során. Adódnak például kérdések a portok számával és valódi teljesítményével, a háttérfolyamatok kezelésével vagy éppen a fájlkezelési lehetőségekkel kapcsolatban.
Központi téma az iPadOS korlátozottsága, különösen felmerülő igények esetén, mint a professzionális videószerkesztés, háttérfeldolgozás vagy külső eszközök csatlakoztatása. A videó arra is rávilágít, hol húzódik a határvonal a valódi „profi” és a fejlett, de inkább hétköznapi, kiegészítő eszköz között. Kérdéseket vet fel a szoftveres fejlődés, a jövőbeni frissítések és az, hogy az Apple mikor tudja „feloldani a Pro-t” a szoftver oldalon is.
Felmerül: van-e értelme csúcshardvert venni, ha a szoftverpaletta és a lehetőségek nem érik el ugyanazt a szabadságot, mint a hasonlóan árazott Mac termékeknél? Érdemes-e inkább a kedvezőbb árú készülékeket választani, hacsak nem életbevágóan szükséges az iPad Pro összes extra tulajdonsága?